x

Haber Global

Malatya-İstanbul uçuşları durduruldu!

Olumsuz hava koşulları nedeniyle Malatya-İstanbul arası uçuşlar karşılıklı olarak durduruldu

13.02.2020 - 12:13

A -

A +

Malatya'da hava muhalefeti nedeniyle İstanbul'a uçak seferleri karşılıklı iptal edildi.

Kentte dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle Malatya Havalimanı'ndan İstanbul'a yapılması planlanan uçuşlar karşılıklı iptal edildi. 

Yetkililer, kar yağışının etkisini kaybetmesinin ardından uçuşların yeniden başlayabileceğini belirtti. 

Malatya'da etkili olan yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Karla kaplanan yollar, kar küreme araçları tarafından açıldı. 

Kentte aralıklarla süren kar yağışı dün akşam saatlerinde yeniden başladı. Yoğun kar yağışı, karayollarında buzlanmaya neden olurken, kentin birçok mahalle yolu ise ulaşıma kapandı. Kapanan yolların açılması için Büyükşehir Belediyesi ekipleri iş makineleriyle çalışma başlattı. Şehirlerarası yollar ile kent merkezinde de tuzlama çalışması yapıldı. Kar yağışıyla kapanan kentle bağlantılı Adıyaman, Kayseri ve Sivas karayolu dün akşamki yağıştan sonra ulaşıma açıldı. Öte yandan, Malatya Valiliği, yazılı bir açıklama yaparak, ulaşımda aksamalar, tipi, dağlık ve eğimli bölgelerde çığ, buzlanma ve don risklerine karşı vatandaşları tedbirli ve dikkatli olmaları konusunda uyardı. Öte yandan, kar yağışı nedeniyle Atatürk’ün Malatya'ya gelişinin 89'uncu yıl dönümü kutlamalarının 14 Şubat 2020 Cuma gününe ertelendiği duyuruldu. 

ERZİNCAN-İSTANBUL UÇAK SEFERLERİ DURDURULDU

Olumsuz hava koşulları nedeniye Erzincan-İstanbul uçak seferleri karşılıklı olarak durduruldu


Son Güncelleme : 13.02.2020 - 15:39
Sıradaki Haber Yükleniyor